کارتون سندباد ساخت کدام کشور است | کشور ژاپن

در این مقاله از سایت تاب نیوز مطالب جالب درباره کارتون سندباد قرار داده می شود.

کارتون سندباد ساخت کدام کشور است | کشور ژاپن

کارتون سندباد ساخت کدام کشور است 

کارتون بسیار زیبای و خاطره انگیز سندباد به کارگردانی فومیئو کوروکاوا در سال در سال ۱۹۷۵ در 52 ساخته شد و به یکی از بهترین کارتون های تلویزیون تبدیل شد. ساخت کارتون سندباد در استودیو نیپون انیمیشن بود. سنبدباد ساخت کشور ژاپن است.

ساخت انیمیشن سندباد

کارتون سندباد در ۵۲ قسمت به کارگردانی فومیئو کوروکاوا  ژاپنی در استودیو نیپون انیمیشن که برای اولین بار در سال ۱۹۷۵ اکران گردید. داستان این سریال زیبا بر اساس داستان سندباد است. کارتون سندباد در سال ۱۳۵۶ به فارسی دوبله شد و تاکنون چندین بار به روی آنتن رفته است.

استودیو نیپون ژاپن

نیپون انیمیشن شرکت انیمشین‌سازی ژاپنی است، که مقر اصلی آن، در شهر توکیو مستقر می‌باشد.این شرکت، سازندهٔ اکثر کارتون‌های معروف پخش شده در ایران است.

این شرکت یکی از معروف‌ترین کمپانی‌های تولید سریال‌های کارتونی انیمیشن بر اساس داستان‌های معروف ادبی مانند:

آن شرلی با موهای قرمز، ماجراهای تام سایر، زنان کوچک، دور دنیا در هشتاد روز، حنا دختری در مزرعه، بچه‌های آلپ، باخانمان (پرین)، بابا لنگ دراز، بینوایان، پینوکیو، سندباد، دهکده حیوانات، خانواده دکتر ارنست،داستان‌های جنگل سبز، هایدی، رامکال، داستان خانواده ترپ، مهاجران، نیک و نیکو، آلیس در سرزمین عجایب ،ماجراهای دانی، (نیلو و فلندی) است.

هایائو میازاکی و ایسااو تاکاهاتا بنیانگذاران استودیو جیبلی هستند، که بسیاری از اپیزودهای این سری از انیمیشن‌ها را، در تئاتر شاهکار جهان کارگردانی نمودند.