میانمار در کدام کشور است + ماجرای سوزاندن مسلمانان میانمار

میانمار در کدام کشور است + ماجرای سوزاندن مسلمانان میانمار

 در ادامه این پست میانمار کجاست و در چه کشوری است قرار داده می شود

میانمار در کدام کشور است

میانمار کشوری کوچک در جنوب شرقی قاره اسیا قرار دارد و حدود شصت میلیون جمعیت دارد که بیشتر انها بودایی هستند و حدود چهار درصد مسلمان هستند و زبان رسمی این کشور برمه است. میانمار به کشتار بی رحمانه و سوزاندن مسلمان مشهور شده است.

اتش زدن مسلمانان در میانمار

از سال 2012 بودایی های کشور میانمار به بهانه های مختلف شروع به کشتار وحشیانه مسلمان در این کشور کرده اند.

به گزارش سازمان عفو بین‌الملل بوداییان عامل کشتار، تجاوز و آتش‌زدن هزاران خانه مسلمانان شناخته شده‌اند. دولت میانمار مانع دسترسی خبرنگاران به منطقه می‌شود. بسیاری از مسلمانان محل زندگی خود را رها کرده و به بنگلادش پناهنده شده‌اند.

علت کشتار مسلمانان در میانمار

تقریباً تا سال ۱۷۷۴ میلادی مسلمانان در آنجا مشکل نداشتند، در آن مقطع یک بودایی به نام بوداپایا در آن منطقه به قدرت می‌رسد و با مسلمانان بنای ناسازگاری می‌گذارد و اجرای قوانین اسلامی را ملغی می‌کند. از آن زمان به بعد اختلافات مسلمانان میانمار با دولت شروع می‌شود.

از آن زمان است که حقوق مسلمانان نادیده گرفته می‌شود، تبعیض‌ها تشدید می‌شود و مسئله مسلمانان به تدریج به عنوان یک معضل مطرح و کشورهای منطقه متوجه این موضوع می‌شوند و حتی به سطح بین‌المللی نیز می‌رود و تا امروز نیز از موضوعات حقوق بشری در سطح بین‌الملل است.

در این مدت تعدادی از مسلمانان گروه‌های چریکی تشکیل دادند و مبارزاتی هم داشتند و برخی برای اینکه از این وضعیت رها بشوند، به کشورهای هند و بنگلادش مهاجرت کردند و در آنجا زندگی می‌کنند.