مسعود کرباسیان ویکی پدیا - زندگینامه مسعود کرباسیان وزیر پیشنهای اقتصاد

بیوگرافی مسعود کرباسیان وزیر پیشنهادی برای وزارت اقتصاد

مسعود کرباسیان ویکی پدیا - زندگینامه مسعود کرباسیان وزیر پیشنهای اقتصاد

مسعود کرباسیان ویکی پدیا

دکتر مسعود کرباسیان وزیر پیشنهادی رئیس جمهور روحانی برای پست وزارت اقتصاد است متولد سال 1335 است . کرباسیان دارای مدرک مدیریت و برنامه ریزی می باشد.

سابقه اجرایی کرباسیان هم بسیار طولانی است. وی یک مدیر تکنوکرات در ساختار جمهوری اسلامی بوده که سال های سال در حوزه های مختلف بدور از التهابات سیاسی مدیریت کرده است. او معاون وزیر صنعت، معاون وزیر نفت، معاون وزیر بازرگانی و معاون وزیر اقتصاد بوده است.

به این ترتیب می توان گفت او شناخت دقیقی از حوزه های مختلف در اقتصاد کشور دارد. آخرین سمت کرباسیان، معاونت علی طیب نیا و ریاست گمرک کل کشور بود که توانست تحولی مهم در گمرک را رقم بزند. از او به عنوان مدیری قاطع با توانمندی های اجرایی بالا یاد می شود. مدیری که وظیفه اصلی اش هماهنگ کردن ابعاد مختلف، متنوع و بعضا متضاد در وزارت اقتصاد خواهد بود.

مسئولیت‌های اصلی

 مشاور عالی شهردار تهران، مدیر عامل و نایب رئیس هیات مدیره سازمان سرمایه گذاری و مشارکت‌های مردمی تهران از سال ۱۳۸۸ تا ۸۹ – معاون خدمات شهری شهرداری تهران از سال ۸۴ تا سال ۸۸ – رئیس کل گمرک وزارت اموراقتصادی و دارائی از سال ۸۰ تا سال ۸۴ – معاون بازرگانی داخلی وزارت بازرگانی از سال ۷۷ تا سال ۸۰ – معاون بازرگانی وزارت نفت از سال ۷۶ تا سال ۷۷ – معاون بازرگانی خارجی وزارت بازرگانی از سال ۷۱ تا سال ۷۶ – معاون طرح و برنامه وزارت بازرگانی از سال ۶۸ تا سال ۷۱ – معاون اقتصادی و بازرگانی وزارت صنایع سنگین از سال ۶۱ تا سال ۶۸