عکس مژده جمالزاده افغانی | عکس و بیوگرافی مژده جمالزاده افغانی بازیگر

عکس های مژده جمال زاده بازیگر و خواننده کانادایی افغانستانی

عکس مژده جمالزاده افغانی | عکس و بیوگرافی مژده جمالزاده افغانی بازیگر

عکس مژده جمالزاده افغانی

در این مقاله از سایت تاپ نیوز عکس های و بیوگرافی یکی از بهترین خواننده ها و بازیگر کشور افغستان قرار داده می شود. در ادامه عکس و بیوگرافی مژده جمالزاده افغانی قرار داده می شود.

بیوگرافی مژده جمالزاده افغانی

مژده جمال‌زاده در تاریخ سال متولد ۷ دسامبر ۱۹۸۵در شهر کابل افغانستان به دنیا امد او  یک از خواننده، مدل و بازیگر کانادایی مشهور افغان است.مژده جمالزده اولین خواننده افغانی است که در کاخ سفید در حضور بارک اوباما ریس جمهور آمریکا اواز افغانی اجراء کرد.

او در ۵ سالگی به همراه والدینش به کانادا مهاجرت کرد و در بریتیش کلمبیا کانادا بزرگ شد. تحصیلاتش را در رشته روزنامه‌نگاری تلویزیونی در انستیتو تکنولوژی بریتیش کلمبیا به پایان رسانید و از سال ۲۰۰۷ تاکنون در زمینه موسیقی فعالیت دارد.

مژده جمال‌زاده که بیشتر با نام مژده شناخته می‌شود در مارس ۲۰۱۰ توسط کاخ سفید در واشینگتن دی. سی. برای روز جهانی زن دعوت شد و یکی از آهنگ‌های محبوب خویش را با نام «دختر افغان» را برای رئیس‌جمهور باراک اوباما و مهمانانش اجرا کرد.

عکس مژده جمالزاده افغانی | عکس و بیوگرافی مژده جمالزاده افغانی بازیگر

او تاکنون برای مجله‌های فشن ویک، کازموپالیتن و مجله زن آسیایی به عنوان مدل کار کرده‌است. مژده جمال‌زاده نمایش تلویزیونی منحصر به فرد مخصوص به خودش را در تلویزیون ۱ با نام «مژده» دارد که با گفتگوهای مختلف در مورد موسیقی، جامعه و مردم و دعوت هنرمندان همراه است.

او همچنین اخیراً قراردادی دوساله را همراه با ناشری آمریکایی برای آلبوم بعدی‌اش که تماماً انگلیسی خواهد بود به امضاء رسانیده‌است.