حکم اعدام محمدعلی طاهری عرفان حلقه شهریور 96

حکم اعدام محمدعلی طاهری عرفان حلقه شهریور 96

حکم اعدام محمدعلی طاهری رهبر فرقه عرفان حلقه در 5 شهریورماه 96 صادر شد

حکم اعدام محمدعلی طاهری

محمد علی طاهری موسس گروه عرفان حلقه است که به جرم رهبری این گروه شیطان پرستی دستگیر شد و در شهریور 96 حکم اعدام او ابلاغ شد

محمد علی طاهری کیست

طاهری متولد ۱ فروردین ۱۳۳۵ در شهر کرمانشاه است او بنیانگزار عرفان حلقه است که در فرقه‌های دینی‌اش به جای تشویق انسان‌ها به یگانه هستی یعنی خدا آن‌ها را به راه شیطان هدایت می‌کرد. همین امر به دستگیری او منجر شد

او در تاریخ ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۰ برای سومین مرتبه بازداشت و سپس محاکمه گردید و از آن زمان در زندان به سر می‌برد و در حال گذراندن پنج سال حبس تعزیری که بدان محکوم شده، می‌باشد و در همین حال در شهریور 96 خبری مبنی بر حکم اعدام او منتشر شده است است.

خبر اعدام محمد علی طاهری

کیل محمد‌علی طاهری از صدور حکم اعدام برای موکلش خبرداد. حکم اعدام محمد علی طاهری صبح امروز صادر شده اما هنوز به طاهری ابلاغ نشده است.

سید محمود علیزاده طباطبایی در گفت‌و ‌گو با ایلنا در مورد حکم محمد علی طاهری گفت: گویا حکم اعدام ایشان صادر شده است اما به دلیل اینکه عروسی دختر ایشان ۲۲ شهریور است به دادگاه مراجعه نکردیم که حکم به ما ابلاغ شود.

وکیل محمد‌علی طاهری خاطر نشان کرد: طبق قانون حکم باید به ما ابلاغ شود و ما برای ابلاغ حکم به دادگاه مراجعه نمی‌کنیم.یکی دیگر از وکلای طاهری نیز اعدام کرد که حکم اعدام طاهری صادر شده است. زینب طاهری، وکیل دیگر محمد علی طاهری بنیانگذار فرقه عرفان حلقه اعلام کرد که حکم اعدام محمدعلی طاهری به استناد ماده ۲۸۶ قانون مجازات اسلامی، مصوب ۱۳۹۲ صادر شده است.

بر اساس گفته‌ی زینب طاهری، علیرغم این که شعبه۳۳دیوان عالی کشور یکی از مواردهای نقص دادنامه صادر شده در سال ۹۴را استناد به ماده ۲۸۶ اعلام نمود وصراحتا بیان داشت که اعمال واستناد به ماده ۲۸۶قانون مجازات مصوب ۱۳۹۲ در مورد جرم افساد فی الارض صحیح نیست،

«زیرا که جرم انتسابی پیش از وضع قانون به وقوع پیوسته ومطابق ماده ۱۱قانون مجازات اسلامی، محکوم کردن متهم به استناد قانون موخر التصویب صحیح نیست)، مجددا دادگاه بدون توجه به ایراد مرجع عالی قضایی به استناد قانون موخر التصویب اقدام به صدور حکم اعدام برای محمد علی طاهری کرد.