ثبت نام مهاجرین افغانی 1396 - خبرجدیدازمهاجرین افغان درایران

سرشماری اتباع افغانی غیر قانونی,خبرجدیدازمهاجرین افغان درایران,ثبت نام مهاجرین غیرمجاز کی شروع میشه,اخبار جدید مهاجرین افغان در ایران,ثبت نام اتباع غیر مجاز افغانی,ثبت نام اتباع غیرمجاز افغانی 1396,ثبت نام اتباع افغانی غیر قانونی,جدیدترین اخبار مهاجرین افغان در ایران,

ثبت نام مهاجرین افغانی 1396 - خبرجدیدازمهاجرین افغان درایران

ثبت نام مهاجرین افغانی 1396

اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت امور داخله ایران در گفت گو با خبرنگاران: مهاجرین افغانی برای طرح سر شماری 96 در ایران باید در دفاتر کفالت اقدام کنند. در ادامه خبرجدیداز ثبت نام مهاجرین افغان 1396 درایران قرار داده می شود.

مدارک لازم برای ثبت نام مهاجرین افغانی

مهاجرین دارای مدارک نامعتبر و تاریخ گذشته شامل پاسپورت ، کارت آمایش مرحله 1 تا 9 و نامه تردد بین شهری یا خروج مرزی مشمول این طرح هستند .

لازم به ذکر است دارندگان تذکره و یا پاسپورت سفید و بدون هیچ گونه اقامت یا ویزه ، مشمول این طرح نمی شوند.

این در حالی است که بر اساس برخی گزارش های مردمی ، در شهرهای مختلف ایران ، انترنت کلپ ها ( کافی نت) اقدام به ثبت نام مهاجرین دارای تذکره افغانستان نموده و مبالغ هنگفتی هم از ایشان دریافت کرده اند.

اما مسئولین اداره اتباع ایران می گویند : این صرفا اخاذی و سوء استفاده از غفلت مردم است و به همین دلیل تصمیم گرفته شد تا وبسایت سرشماری از دسترس عموم خارج و فقط در دسترس دفاتر کفالت باشد.

اما بر اساس گزارش هایی که به خبرگزاری آوا رسیده این سایت امروز حتی در دسترس دفاتر کفالت هم نبوده و مردم سرگردان شده اند.

اما مسئولین اداره امور اتباع تهران در گفتگو با آوا اظهار داشتند که این سایت ، از فردا در دفاتر کفالت ، آماده ثبت نام مهاجرین مشمول طرح می باشد.

بر این اساس ، گروه های ذیل از فردا می توانند به دفاتر کفالت مراجعه و ثبت نام کنند:

1- مهاجرینی دارای پاسپورت افغانستان که اقامت یا ویزه شان اعتبار نداشته باشد.

2- مهاجرین دارای برگه تردد منقضی اعتبار از تاریخ ١٣٨٠/٠١/٠١ به بعد

3- دارای "برگ بازگشت به افغانستان" صادره از اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی ، نیز مشمول این گروه می باشند.

4- دارندگان کارت آمایش 1 تا9