تاریخ شهادت امام حسن عسکری در سال 96 چه روزی است / روز شهادت امام حسن عسکری سال 96 کی است

تاریخ شهادت امام حسن عسکری در سال 96 چه روزی است

در این پست از مجله خبری تاپ ناز اطلاعات کاملی درمورد تاریخ شهادت امام حسن عسکری در سال 96 قرار داده می شود و همچنین برای دیدن پست های بیشتر در بخش امروز چه روزی است دیدن کنید.

تاریخ شهادت امام حسن عسکری در سال 96

امام حسن عسکری (ع) یازدهم شعیان جهان و پدر امام زمان (عج) امام دوازدهم هستن ، امام حسن عسکری علیه السلام در سال 232 هجری قمری بدنیا امدند، تاریخ شهادت امام حسن عسکری روز هشتم ربیع الاول سال 260 هجری قمری در شهر سامرا بود.

امام حسن عسکری (ع) جوانترین امام شعیان بودند که در سن 28 سالگی و توسط حکومت عباسی به شهادت رسیدند، دوران امامت امام حسن عسکری (ع) به سه دوره: 13سال ، 10 سال و 6 سال به طول انجام مید

روز شهادت امام حسن عسکری سال 96 در روز دوشنبه 6 اذر ماه هجری خورشید برابر با هشتم ربیع الاول سال ١٤٣٩ هجری قمری و مصادف با 27 نوامبر 2018 در تقویم میلادی می باشد.

تاریخ شهادت امام حسن عسکری در سال 96 چه روزی است

چگیده ای از زندگی امام حسن عسکری (ع)

پدر امام حسن عسکری (ع) امام دهم، حضرت هادی علیه السلام و مادرش بانویی پارسا و شایسته به نام حدیثه است که برخی از او با نام سوسن یاد کرده اند. از آن جایی که امام حسن عسکری علیه السلام به دستور خلیفه عباسی در سامرا در محله عسکر سکونت اجباری داشتند «عسکری» نامیده می شود.

از مشهورترین لقب های امام حسن عسکری (ع) نقی و زکی و کنیه اش ابومحمد است. امام حسن عسکری (ع) 22 ساله بود که پدر ارجمندش به شهادت رسید. مدت امامتش شش سال و عمر شریفش 28 سال بود و در سال 260 ه. ق به شهادت رسید و در خانه خود در شهر سامرا کنار مرقد پدر بزرگوارش به خاک سپرده شد.

تاریخ شهادت امام حسن عسکری در سال 96 چه روزی است